Ladův kraj
Vlčí Halíř

Vlčí Halíř - Hrusice

Pro nás srdeční záležitost – Pro vás skvělý tip na výlet

Cesta na Vlčí Halíř?

Mrkněte do mapy

Scenérie u hastrmana Leknínka

Na druhé zastávce Stará cihelna směrem na Vlčí Halíř, vás scenérie zvířátek, inspirovaná nevšední krajinou Ladovských tajemství, vtáhne do dětského světa. Kladná postavička, charismatický vlk, nadchne všechny milovníky času pohádek svého dětství. A co teprve hastrman Leknínek a oživlá vrba, která kolemjdoucí přímo vyzývá pro společné selfíčko.

Edukativní panely na stezce Cesta kocoura Mikeše

Cesta kocoura Mikeše má 14 zastavení, mezi druhým a třetím zastavením jsme pro vás přichystali edukativní panely zaměřené na životní prostředí a zvířata. Panely pro nás vyhotovil Lesní svět.

Betlém v Hrusicích

Každý rok se můžete v předvánočním čase těšit v Hrusicích na vyřezávaný Betlém, který průběžně doplňován o další postavičky. Betlém pro nás vyhotovil Lesní svět.

Hrusice a Josef Lada

Kdo by neznal Ladovské pohádkové příběhy pro děti, které jsou plné roztomilých, mluvících zvířátek, rytmických říkadel a šťastných konců. Vždyť tyto pohádky zasazené do prostředí rozkvetlé krajiny, lesů, kopců a každodennosti vesnice Hrusice a jejího okolí, kde sám Josef Lada vyrůstal, si vyprávějí děti z celého světa.

Ihrusice a okolí

GALERIE

Přejít nahoru