Den psů na DOGFEST 2021

Na Výstavišti v pražských Holešovicích proběhl ve dnech 27. a 28. srpna 2021 největší psí festival pro všechny pejsky a jejich páníčky. Bohatý program, soutěže a zábavu si užili všichni pejsci bez rozdílu. Největší úspěchy zaznamenaly i stánky s ochutnávkami krmiv a pamlsků. Dny plné vystoupení, stánků s lákavou nabídkou, přehlídek a koncertů doplňoval také dětský program. Byl to festival, jak má být – pro celou rodinu. Oba dny byly gastronomicky zajištěné širokou nabídkou jídel a nápojů nejen pro páníčky, plné zábavy, disciplín, adrenalinových zážitků a psích srazů.

Pořadatelé byli připraveni také na současnou epidemiologickou situaci a účastníci se mohli nechat otestovat bez registrace v areálu festivalu.

Letošní ročník festivalu pro psy byl opravdu velmi povedený, rozhodně se budeme těšit na další chystané ročníky. Jak informoval DogFest na Facebooku: „Podařilo se nám dosáhnout cíle – jako komunita pejskařů jsme si užili parádní dva dny plné zábavy, podpořili útulky a další organizace, které se starají o pejsky, jimž osud nepřál.

Slyšeli jste už o této srdeční akci DogFest? Pokud ne, sledujte jejich facebookovou stránku a příští rok DogFest určitě nepropásněte. 

Věděli jste, že MDP (Mezinárodní den psů) se slaví po celém světě už 17 let?

Stejně jako děti mají svůj svátek 1. června, mají svůj den i psi, a to 26. srpna. Mezinárodní den psů vyhlásila v roce 2004 americká spisovatelka, fotografka a odbornice na chování zvířat Colleen Paige. Datum 26. srpna pro ni bylo významné, protože tehdy ke svým desátým narozeninám dostala svého prvního domácího mazlíčka. Jednalo se o sheltii, kterou rodina adoptovala. Paige se rozhodla tímto dnem upozornit na opuštěné psy a zaměřit jej na výzvy k pomoci při hledání páníčků. Vždyť pejsci jsou bytosti odhodlané být našimi nejlepšími přáteli do konce svého života a přinášejí radost do lidských životů po celé planetě. Pokud už nějakého doma máte, pak jej neopomeňte potěšit právě tento den nějakou tou dobrůtkou. Není to ovšem jediný svátek, za jehož vznikem stojí tato dáma. Colleen Paige je také zakladatelkou Mezinárodního dne koček (29. 10.) s cílem upozornit na velké množství těchto toulavých chlupáčů a motivovat lidi k jejich osvojení z útulku, nebo za Světovým dnem štěňat (23. 3.), který je od roku 2012 uznáván po celém světě a snaží se poukázat na problematiku množíren.

Největší psí festival v ČR

Festival DOGFEST vznikl za účelem oslavy Mezinárodního dne psů, první ročník festivalu se uskutečnil již v roce 2018. Jedná se o největší psí festival v České republice, každoročně se ho účastní několik tisíc návštěvníků.

Každý ročník je plný zábavy, soutěží a vzdělávání. Nechybí zde tematické zóny zaměřené na oblíbené psí sporty, psí show, ukázky práce služebních psovodů a jiných psích profesí a nejsou opomenuty ani přednášky trenérů psů, kynologů a dalších odborníků ze světa čtyřnohých přátel člověka. Program bývá opravdu nabitý, a tak návštěvníci vítají možnost odpočinku v chill & picnic zóně.

Co návštěvníky festu nejvíc zajímá?

Vodní sporty – V letních dnech velmi oblíbená zóna plná zábavy. Pejsci zkouší skoky do vody nebo potápění. V zóně zaměřené na vodu probíhají soutěže, například o nejdelší skok a o nejvtipnější placák.

Bull zóna – Atraktivní zóna pro bullíky plná skoků do výšky a do dálky. V této zóně si psi zkouší i přetahování nebo zavěšení na čas, které spočívá v umístění peška nad zem a úkolem psa je zůstat viset na peškovi co nejdéle.

Dog frisbee – Zóna s létajícím talířem se rovněž těší velké oblibě. K vidění zde jsou ukázky dog frisbee freestyle, který si se svým miláčkem můžete i vyzkoušet.

Závody plemen a chrtí závody – Závody, které jsou pořádány pro všechny druhy plemen, od nejmenších po největší.

Agility park – Zóna plná překážek, tunelů, houpaček, áček, slalomů a mnoha dalších prvků. Oblíbený běh přes překážky si může každý vyzkoušet. Obvykle se v tomto parku pořádá neuvěřitelná podívaná – závod agility mistrů ČR.

Sraz psích vozíčkářů – Každoročně na festivalu probíhají srazy jednotlivých plemen a pořádají se srazy pro psí vozíčkáře.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru