Miniazyl Voříškov

Navštívili jsme Miniazyl Voříškov

Za deset dní si připomeneme Mezinárodní den zvířat. S přívěsem plným potřeb, krmiva a pamlsků ze zrušeného obchodu pro psy, kočky a hlodavce vyrážíme směr Praha-Motol, kde se naším cílem stane sídlo spolku Miniazyl Voříškov.

Rozhodli jsme se darovat materiální pomoc ve formě potřeb pro pejsky, kočky a hlodavce v hodnotě 80 000,- Kč.

Miniazyl Voříškov nás zaujal svou vizí dvou kamarádek, Anežky a Lenky, které se v roce 2013 rozhodly na úkor svého vlastního času a pohodlí z holé louky vytvořit přechodný domov pro zatoulaná, ztracená a týraná zvířata. Za dobu svého fungování si tento útulek spojený s přírodou našel mezi ostatními azyly své pevné místo. Aktuálně je zde přes 25 zvířat, v průběhu roku průměrně přijmou pod svá křídla kolem stovky zachráněných jedinců. Jedná se především o psy, útočiště zde však nacházejí i kočky a hlodavci. Voříškov je opravdu přátelským útulkem, kde zvířata nejsou zavřená jen v kotcích. Zakladatelky a dobrovolníci se jim plně věnují, chodí s nimi na procházky, učí je plnění povelů poslušnosti, socializují je a svůj zbývající čas samozřejmě rozdělí mezi azylové svěřence k mazlení a hraní.

O jejich příběhu, vizi a práci se můžete dočíst přímo na jejich stránkách www.voriskov.cz a pokud byste chtěli i Vy podat pomocnou ruku ve formě finanční, materiální či manuální pomoci, veškeré potřebné informace mají uvedené v sekci Podpora.

Mezinárodní den zvířat

má světovou veřejnost upozornit na práva a potřeby všech zvířat.  

Tento svátek se slaví už 90 let každoročně 4. října na svátek ochránce a patrona zvířat sv. Františka z Assisi – mnicha, který zasvětil svůj život péči o nemocná, opuštěná a týraná zvířata.

Všechna zvířátka mají tento den právo být šťastná, užít si čas plný radosti a zábavy, vždyť jsou pro většinu z nás důležitou a neodmyslitelnou součástí života.

Nezapomeňte o tomto svátku obdarovat svého domácího mazlíčka nebo nákupem podpořit některé azylové zařízení.

V České republice je přes 300 útulků pro psy, kočky a drobné zvířectvo, které potřebují pomoci. Pokud si chcete pořídit pejska, kočku či nějakého hlodavce, myslete na to, že zvířátka v útulcích jsou velmi často opomíjená a jejich adopcí změníte život nejen sobě, ale především jim. Adopcí jim dáte novou šanci žít opět život naplno s pohlazením, plným bříškem a láskou. Dejte jim příležitost prožít nové šťastné období ve vaší blízkosti.

Uvažujete o této možnosti?  Vyhledejte si útulky, které se nacházejí ve Vašem okolí.

Přejít nahoru