Nadace AMAL – Under The Sea

Nadace AMAL – Under The Sea (Pod hladinou)

Mořská zvířata – inspirace současností v každé oblasti lidské činnosti

Moderní doba s sebou přináší nové výzvy také do oblasti umění. Kreativitě se zkrátka meze nekladou.

Kouzelnou cestou barvami a tvary podmořského světa se vydala také letošní Charitativní aukce Under The Sea (Pod hladinou) organizovaná neziskovou organizací Nadace Amal. Svými artefakty do ní přispěli nejen studenti pěti pražských mezinárodních škol, ale také profesionální umělci. Finanční prostředky získané z aukce putovaly do organizace Lékaři bez hranic na podporu jejich poslání v Jemenu.

Všech 91 uměleckých děl si bylo možné prohlédnout od 1. do 16. května v secesním domě na Národní třídě známém jako Topičův salon. Online aukce pak probíhala až do 24. května.  Letošní rok organizátorům nezbývala jiná možnost, než se z důvodu omezení zavedených v důsledku pandemie plně spolehnout na internet.

Neziskovou organizaci Nadace Amal jsme podpořili zakoupením díla v částce 50 tisíc korun od mladé nadějné umělkyně Yi Seliny Huang – studentky mezinárodní školy PARKLANE International School, která pro charitativní aukci namalovala v jemných odstínech intenzivního pigmentu vodových barev vodní želvu.

Water colour pencils (akvarelové pastelky) 18×24 cm

Na fotografii: zleva doprava

Nicholas Miles Kirke – spolek SPINNING GUIDE

Yi Selina Huang – autorka

Eva Mikulka Šelepová – Nadační fond Amal

MUDr. Laila Al-Asbahee – Nadační fond Amal

Tom Y. F. Huang – zastupitelský úřad Čínské republiky

Byly zakoupeny další obrázky od:

Matyas Kubon z Riverside School Prague – Deep Blue

Laura Nosková z PARKLAN International School – Kelp Forest

Jeden krok, který potřebným změní život: 

Lékaři bez hranic https://www.lekari-bez-hranic.cz/oblast/jemen

jsou součástí celosvětové sítě poskytující lékařskou pomoc tam, kde je potřeba. Nezávisle. Neutrálně. Nestranně. Měli byste také zájem aktivně či finančně podpořit Lékaře bez hranic a jejich mise? Více informací naleznete zde:https://www.lekari-bez-hranic.cz/firmy-nadace

  Jak přispět Nadaci Amal, která se rozhodla podporovat poslání Lékařů bez hranic v Jemenu, se dočtete zde: https://www.amal-fond.com/daruj

VODNÍ ŽELVA

Želvy obývají Zemi již 200 milionů let. Mají specifickou stavbu těla a jejich kostěný krunýř krytý rohovitými štíty a silná kůže budí pozornost nejednoho umělce. Ztvárněním těchto plazů v různých oblastech umění upozorňují na jejich krásu.

Třebaže se pohybují nemotorně a pomalu, vodní želvy jsou výborní plavci. I vodní želva potřebuje souš. A nejen to… 

Vodní želvy jsou dlouhověké, běžně se dožívají 50 až 100 let, někteří jedinci až 190 let. Mají velmi bystré smysly, které se jim hodí hlavně k tomu, aby včas zpozorovaly blížící se nebezpečí. Na světě žije více než 360 druhů želv. Želvy se rády sluní.

Vodní želva se nedoporučuje pořizovat pro děti. Řadí se mezi dravce, a proto by je mohla v nestřeženém okamžiku i pokousat. Vodní želvě se nejvíce bude líbit v želváriu.

Abyste pro ni vytvořili co nejlepší podmínky, musíte vědět, který druh vodní želvy máte.

Přejít nahoru