Hýkající oslík z Horní Radouně

Hýkající oslík z Horní Radouně – jedna velká inspirace na dokonalou svatbu

„Máme se rádi, tak se bereme.“ Jednoduchá, ale výstižná slova na svatební pozvánce Milana a Evy.

Na dokonalou svatbu neexistuje návod a výběr místa, které umožní požadovaný styl obřadu, bývá největším oříškem. Tato svatební hostina byla usazena do oblasti Vysočiny, na farmu v jihočeské obci Horní Radouň. Venkovský statek se stodolou v uvolněném rustikálním stylu dodal svatbě perfektní atmosféru a samotný koncept oddávajícího ceremoniálu pod širým nebem podtrhl hýkající oslík, rarita Horní Radouně.

DJ Jan Vegy Táborský hrál skvěle. Snažil se svatební ceremoniál oživit výběrem těch nejlepších písniček tak, aby tento den zanechal v každém ty nejkrásnější vzpomínky. K tomu mu dopomohl oslík, kterému se zachtělo hodit si sólovku nejen při příchodu nevěsty, ale sólově doprovázel i odcházející už novomanžele. Oslíkovi Ferdovi se podařilo něco tak kouzelného a originálního, co by se nikdy naplánovat nepodařilo. Jeho hýkání působilo tak dojemně, že zanechal silný zážitek krásné, netradiční a originální svatby ve všech. Ani DJ Vegy nečekal, že jeho pečlivě volený repertoár bude doprovázen sólovým výstupem oslího „zpěváka“.

Zrekonstruovaný statek, kde bylo zachováno původní rozmístění hospodářských stavení, se dnes presentuje jako „Penzion Levander“ s ubytovací kapacitou pro 30 osob a počtem 80 svatebčanů. Penzion doladěný přírodou má své kouzlo a pro plánovanou svatbu upozaděný hýkajícím oslíkem a dalšími hospodářskými zvířaty je zcela dokonalým místem pro takovéto příležitosti.

Evo a Milane, přejeme vám, ať je váš manželský život plný lásky a štěstí.

Tenhle hýkající oslík Ferda se stal hitem svatebního obřadu

„ — íá, ia, ijá, iá, i-á …“

Svatební atmosféru si s námi ušatý mazlíček opravdu celý den užíval.

Z videa je zřejmé, že oslík Ferda je na farmě Levander největší mazel. O drbání na hlavě a hlazení po lících si přímo říká

Počasí přálo a atmosféru farmy doplnila také tato impozantní zvířata, vzhledově velmi atraktivního plemene skotského náhorního skotu, na které se vydržíte dívat dlouhé hodiny.

Jste milovníci osla, onoho krásného ušatého a hýkajícího zvířete, které lidstvo doprovází mnohem déle nežli kůň nebo huňatého, skromného a otužilého přežvýkavce – skotské krávy (Highland Cattle)?

Hledáte neokoukané, atypické místo pro váš významný den? Sníte o netradiční a krásné svatbě se silným zážitkem pro všechny?

Penzion Levander v Horní Radouni nabízí možnost váš svatební den odlišit originálním způsobem od ostatních a zanechat jedinečný dojem na svatebčanech.

Že je farma PET FRIENDLY není potřeba dodávat.

Ušatý mazlíček – osel zdomácnělý

Osla známe většinou z pohádek, filmů a především z různých přísloví a přirovnání. Bajky a přirovnání představují osla jako přihlouplé zvíře. Tato představa, o oslí hlouposti, nejvíce posílila za renezance, kdy se v přeneseném výrazu označovali oslem hloupí lidé. Opak je pravdou. Osel se naučí mnohému a z hlediska učenlivosti snese srovnání s koněm.

Teprve v 19. a 20. století se stává osel okouzlujícím, hodným a sympatickým společníkem a začíná být milován dětmi po celém světě. Kdo by neznal roztomilou postavičku oslíka Ijáčka z Medvídka Pú (Winnie the Pooh) nebo dalšího z nejznámějších hrdinů dětské literatury 20. století – upovídaný, vtipem a optimismem sršící ušák z pohádek o Shrekovi. A co teprve známá pohádka bratří Grimmů Stolečku, prostři se, oslíčku, otřes se a obušku, z pytle ven, představující postavičku oslíka mající kouzelnou moc.

Osel patří mezi lichokopytníky. Stavbou těla se podobá primitivnímu druhu koně a na svůj vzrůst unese neuvěřitelně těžký náklad (až 300 kg). Na chov je nenáročný – jeho potravou je převážně tráva, byliny a čistá voda. V zajetí se dožije 30 až 40 let, ve volné přírodě jen polovinu. Ve tmě dobře vidí a má výborný sluch, jak napovídají jeho dlouhé uši. Na některých farmách je chován jako dobrý hlídač, neboť když cítí nebezpečí – třeba vlky – hýká.

Po celá tisíciletí byl osel využíván jako silné, tažné zvíře. Ve skutečnosti je osel společenské zvíře a má rád drbání, okouzlil již mnoho lidí. Jako domácí mazlíček se začíná chovat i v České republice. 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru